Ticket to Ride

Ticket-to-Ride-1024x577

Laikau save šiokiu tokiu žaidimų (pc ir stalo) mėgėju. Mano pirmoji meilė buvo kvadratais ir trikampiais išmarginti žaidimai kompiuteryje. Aš buvau herojus lendantis į pragaro gelmes naikinti blogio, aš buvau valdovas, kurio armijos triuškina priešus, aš buvau neaplenkiamas lenktynių asas, aš buvau surinkęs geriausią krepšinio komandą NBA, aš net buvau laimėjęs pasaulio futbolo čempionatą su Lietuvos rinktine. Bet visą tai aš stebėjau kompiuterio ekrane, mano priešininkas buvo dirbtinis intelektas, automatiškai reaguojantis į mano veiksmus. Visai kitas pasaulis atsivėrė išbandžius stalo žaidimus. Aišku pirmasis buvo ilgas ilgas monopolis. Tačiau tikrasis renesansas prasidėjo apsigyvenus bendrabutyje. Mano tuometinis kambariokas pokerio turnyre išlošė penkiaženklę sumą ir sugalvojo save pradžiuginti stalo žaidimu. Pirmasis jo pirkinys ir pirmoji mano tos srities meilė buvo Ticket to Ride.

pic2037626_lg
Kas tai?
Ticket to Ride yra Euro stiliaus žaidimas, kuriame 2-5 žaidėjai varžosi tarpusavyje stengdamiesi užimti geležinkelio linijas esančias JAV, įvykdyti savo ištrauktus maršrutus ir taip pelnyti kuo daugiau taškų.
Ką galima veikti?
Ėjimo metu žaidėjas gali atlikti vieną iš 3 veiksmų:

  1. rinkti korteles, už kurias galės įgyvendinti maršruto atkarpą (kelią tarp dviejų miestų).
  2. Įgyvendinti maršruto atkarpą tarp dviejų miestų sumokant traukinių kortelėmis ir dedant savo spalvos traukinukus.
  3. Jei žaidėjas jaučias itin azartiškai, jis gali traukti naują maršrutą.
    Žaidimas baigiasi, kai pas kurį nors žaidėją lieka 2 arba mažiau traukinukų. Tada skaičiuojami taškai ir skelbiamas nugalėtojas ir geriamas šampanas.

Kodėl  tai yra jėga?

Žaidimo taisyklės yra itin paprastos, todėl Ticket to Ride yra tinkamas žaisti tiek su mažais vaikais, tiek su suaugusiais. Jį ganėtnai lengva perprasti su stalo žaidimais nesusidūrusiam žmogui (pvz mano mamai). Be to jis įdomus ir patyrusiam žaidėjui. Žaidime nėra tiesioginio konflikto su kitais, nebent piktybiškai bus užstatomas reikiamas kelias, tačiau tai nėra baisi bėda, nes į vieną miestą veda daug kelių. Nepaisant paprastų taisyklių reikia priiminėti ir strategiškai svarbius sprendimus: ar aš šį kelią užimu žūtbūt dabar, ar galiu palaukti, kokį kelią stengiasi užimti mano varžovas, ar galiu jam sugadinti planus, kaip efektyviausiai gausiu man reikalingą kortelę ir t.t. Viena partija trunka maždaug valandą, ratas sukasi pakankamai greitai, todėl nespėji užsisvajoti ar pasiduoti nuoboduliui. Taip pat didelė peržaidimo galimybė dėl traukiamų skirtingų maršrutų, ar kitų žaidėjų užblokuojamų kelių. Stalo žaidimų apžvalgose šis žaidimas dažnai patenka tarp top 10, jis taip pat yra gavęs ir Spiel des Jahres apdovanojimą, kas tolygu oskarui Euro žaidimų pasaulyje.

Kažkada susitikęs su traukinukais, po kurio laiko pats juos įsigijau ir nė dienos nesigailėjau, kad turiu juos savo kolekcijoje. Rekomenduoju ir kitiems, nors kartą gyvenime jį išbandyti, galbūt pasaulis pasipildys vienu kitu stalo žaidimų mėgėju.