Muzikos skardinė vol. 56

“Dobar dan“, sveikinuosi su jumis kroatiškai. Šiandien labai noriu pasidžiaugt, kad gimtadienio proga gavau patefoną. Let that sink in…. Patefoną… savo seną svajonę. Tad braukiu džiaugsmo ašarą ir noriu pristatyt jums Vaidą, kuri su savim atsineša kraitį su etno kultūra maišytos bei vakarams itin tinkančios muzikos. Labai siūlau įsiklausyt į kiekvieną dainą – nes jos savyje turi tos dvasią pakeliančios energijos. Aš pats noriu kiek papasakot – parodyt kokia buvo ankstyvoji elektronika, kaip atrodė geriausias hip hopo gabalas 1982 metais… Ir visą kitą grožį nuo jautraus popsiuko iki melodingo metalo. Gero klausymo visiems.

______________________________________________________________________________________________________

SVEČIAS feat. Vaida

Atalyja – Joris

V: Lietuvių liaudies dainose randu labai daug sau artimų temų, jaučiu, kad gvildenami gyvenimo tarpsniai ar santykių klausimai man ne tik, kad aktualūs, bet ir iškalbingi, ir turtingi ne tik verbalia, bet ir melodijos prasme.

Spanxti – Leliumoj

V: Šioje dainoje aš randu daug meditacinės erdvės. Greičiausiai tai ir yra svarbu.. Na, supranti? Turiu omeny, kai kartais pasimeti ar pervargsti, ar dar kas ir turi nusėsti, turi susirinkti save. Ši daina man apie tai.

Cigarettes After Sex – Nothing’s Gonna Hurt You Baby

V: Aš daug rašau, daug skaitau, o tai yra muzika, kuri įkvėpia rašyti ir atrasti.

Low – Lullaby

V: Apie tylą

Ūkanose – Saulės Sodai

V: Gitaros man vis dar labai svarbios.

Daughter – Get Lucky

V: Šita daina subtiliai kviečia šokiui. Subtilumas man yra svarbus.

Soha – Mil Pasos

V: Labai daug jausmų randu muzikoj, kartais ji net atrodo padeda susikaupusius jausmus sau greičiau įvardinti ir išjausti, išbūti su jais. Šita daina man yra apie aistrą ir pokalbį.

DrakhaBrakha – Baby

V: Skirtingos kultūros, jų kalbos ne tais pačiais žodžiais, bet apie tą patį – lobynai. Gal jie net šiek tiek pamiršti, o gal dar neatrasti.

Trad Attack feat Anne Vabarna – Jaan’kene

V: man tai buvo 2016 metų atradimas. Estų folkloras, džiazas, eksperimentai.

Dakh Daughters – Rozy / Donbass

V: Svarbu ne tik išgirsti, svarbu ir pamatyti.

_________________________________________________________________________________________________

SKARDINĖS MUZIKA

POP

Lykke Li – Tonight

Ž: Dar viena Lykke Li pusė. Liūdnai gražios baladės. Ypač accoustic ar kokie studio sessions atlikimai. Nu gražu ir viskas. Nėr čia ką daugiau sakyt.

Kabloonak – Am I

L: Stilius – Mergaitėms sudrėkti/ berniukams paverkti. Bandau prisiminti, kokie geri albumai ant 2016 išėjo, bet šitas bet kokiu atveju patektų į Topus. Mano jautriają pusę tiesiog sužadina. Albumas tik soundcloude ir jutubėj. https://soundcloud.com/kabloonak/sets/piano-out-of-tune.

Chromatics – Kill For Love

Po: Šitas man kažkodėl man primena mano ir žmonos pirmuosius pasimatymus… Vieną iš tokių kartų mums sėdint kambaryje užgrojo šitas ir pro langą smagiai švietė saulė i buvo visai neblogai gyvent… tai vat ir įsiminė daina situacijoms kai yra visai neblogai gyvent.

Gary Numan – Are Friends Electric?

Ž: Kai pirmą sykį visai netyčia išgirdau šitą dainą tai net elektra per kūna nuėjo (pun intended 😀 ) Sena gera daina. Įvairumas muzikoj, balse, ritmuose. Just Love It.

Grandmaster Flash & The Furious Five – The Message

Po: Praeitą savaitę dėjau pirmajį ankstyvojo hip hopo gabaliuką, kuris buvo labiau šokių muzika nei kalbėjimas apie problemas. Praėjus trims metams iš po funk ir disko šešėlio vis labiau galvą kišą mums įprastesnis hip hopas. Čia yra 1982 metų gabalas apie gyvenimą šūdinam rajone. Kadangi tekstas ir rimas nesumaltas – visai padoriai galima atskirti apie ką kalbama, tad jei netingit siūau įsiklausyt.

_________________________________________________________________________________________________

ELECTRO

Tom Dissevelt – Electronic Music

Po: Metai – 1967. Taip ponios ir ponai. 1967. Čia vienas pirmųjų elektronikos albumų. Dabar jis atrodo žiauriai neįprastas, neišdirbtas ir paprastutis. Bet žinant  tą faktą, kad tokia elektronin muzika buvo kuriama muzikos laboratorijoje klijuojant skirtingas juostas verčia kiek kilstelėti antakį. O antakiai beveik išskrenda pro langą sužinojus, kad tokio įrašo suklijavimas trunka kelis mėnėsius. Taip, sutinku, kad tokia muzika yra sunkiai klausoma, bet nuo to prasidėjo visokie eksperimentai būtent su elektronine muzika.. ir vėliau jie išaugo į visokius Jon Hopkins, Flume, Aphex Twinus ir D. Guettas. Istorija mielieji. Mokykitės.

Bonobo – Migration

Po: Čia yra toks nedidelis “hey“ Vidmantei.. aha.. aš vis dar atsimenu kaip tu mėgsti downtempo žanrą ir tokį vyruką, pavadinimu Bonobo. Ir noriu pirštu bakstelt, kad 2017 sausį jis išleido albumą.

Austra – Future Politics

Po: Spotifajus pasiūlė, aš paklausiau ir dabar rodau jums… Šitas veža kažkokiu keistumu ir paprastumu. Tiesiog klausom ir šokam.

_______________________________________________________________________________________________

POST-ROCK

This Mortal Coil – It’ll End Tears

Šitas savyje turi tiek daug žanrų, kad negaliu normaliai dėti į jokią skiltį. Ir Dream pop, ir gotic rock ir electronica…. Žodžiu čia yra 1984 metai ir visas albumas. Daug eksperimentavimo ir pasirodymas dienos šviesoje kokį 20 per anksti. Tikrai vertas dėmėsio ir įdomus albumas, kurį rekomenduoju ieškantiems naujų dalykų, kurie groja pusvalandį. YPAČ siūlau paklausyt – song to the siren.

ROCK

Fu Manchu – Mongoose

Pr: Stoner rock?

Po: Aha, mielas kolaboratoriau… Čia panašu į stoner (dar kitaip vadinamą Desert) rock. Čia yra kažkas panašaus į Kyuss, 1000mods… net ir iš dalies į Stoned Jesus tempia, tik šitas turi daugiau amerikoniško groovo.

Lo-Pan – In Tensions

Po: Galim kaltint Pranciškų, kad mane užvedė ant šito akmenuoto stonerio (pun intended) kelio. Smagi grupė, smagus gabalas.

Japandroids – Near to the Wild Heart of Life

Po: Gaivališkas rokas. Sakyčiau labai tinkantis arenoms ir dainavimui išskėstomis rankomis.

__________________________________________________________________________________________________

LOUD ROCK

Epica – The Holographic Principle

Po: Jie tai vadina lyric video. O aš sakau, kad vaizdas geresnis nei didelės dalies muzikinių klipų. O kalbant apie muziką – girdim melodingą power metalą su operiniu moterišku vokalu bei styginių instrumentų pragrojimais fone. Visai smagu klausyt tokio reikalo.

Skalmold – Vögguvísur Yggdrasils

Po: Aš žinau ką dar šitie vyrukai… aš puikiai žinau. Su tokiais savo gabalais jie bando priversti visokius vikingų mylėtojus ir metaliūgas kuo greičiau išmokti islandų kalbą. 1 žingsnis – kalbos išmokymas. 2 žingsnis – ? 3 žingsnis – sugrįžę vikingų laikai.

Nonexist – The New Flesh

Po: Net nežinau kas šiame patiko… tikriausiai gan mielas gitarų tonas, dainos melodingumas ir dinamika. Švarus vokalas beje irgi negadina reikalų. Trumpai tariant paklausom ir patrypam kojytėm.

Halshug – Sort Sind

Po: Pacituosiu angliškai jų leidybinės kompanijos užrašiuką ties klipu: “Halshug’s “Sort Sind“ delivers nine ripping new tracks, the album’s title translating to “black mind.“ “Sort Sind“ bears hints of motorcycle-fueled d-beat while still retaining the raw punk that made the sound on their “Boldest Bånd“ debut so potent, the songs showing an even more destructive and elevated approach to their songwriting.“. Trumpai tariant čia yra brutal roko / pankūchos mišinys ant savo pečių tempiantis dinamito užtaisą. Norisi siaust kokiam mošpite su marozais.

Candiria – While They Were Sleeping

Po: Panašu į progresyvų metalą su džiazo melodijų priemaišom. Atrodo painiai?

Desert Near The End – Theater Of War

Po: Įsivaizduoju pokalbį studijoje…
– Ponas būgnininke, ar moki grot greičiau?
– …
– Dar greičiau?
– …shit…
– Mhm mhm.. o dar greičiau?
– …f..f.f..f.f…..
– Na va. Neblogai, tik dabar truputį greičiau.

Ir taip mes turim šitą įrašą. Gero klausymo.

___________________________________________________________________________________________________