Muzikos skardinė vol. 94

“Labas dienas“ sakau jums. Po atostogų prisėdau prie atrastos muzikos ir vualia – turiu ką pasiūlyt. Šiame įraše mano ausis labiausiai užkabino: Tyler the Creator, Jesca Hoop, Imperial Teen, Backxwash, d’Voxx, Blue Boy, Philip Glass, Screaming Females, Car Seat Headrest, PUP, He is Legend, Uniform, The Dillinger Escape Plan, Lingua Ignota… ,bet realiai VISKAS čia yra jėga.

RADIO FRIENDLY

Mano šių dienų džiaugsmas ausims iš naujo jį atrandant. Norėčiau sakyt, kad jis vieną dieną iškils aukštai…. bet tai būtų netiesa, nes Tyler The Creator jau šiandien yra ryškiausias ir kiečiausias bičas muzikos olimpe.
Kartais gyvenime reikia šilto vasaros vakaro po ilgų kelionių, kai tieisog norisi drybsot ant sofkės, gurkšnot sultis ir klausytis kažko labai šilto ir mielo. Ponai ir ponios – pristatau jums Brazilijos dainelę iš 50ųjų.
Kūrinys kupinas mažų, klausos antenas virpinančių garselių, todėl jį išgirsti reikia anksti ryte (kai dar visi miega) arba tamsią tamsią naktį, kai kūrenasi laužas ties tavo pėdom.
Klasika. Daugiau ir nieko nepridursi.
Yra tokia grupė – Faith no More. Jos gitaristas turi daug projekčiukų… ir vienas iš jų “Imperial Teen“. Labai jėga reikalas, siūlau paklausyt daugiau.
Jei viskas bus gerai, šiuo metu klausomės būsimos pop megažvaižgės, kuri galėtų stovėti šalia Katy Perry ar Niki Minaj.
Atlikėjas/a – transvestitas. Iš šios vietos kyla daug skausmų ir noro išsirėkt – kas ir daroma kietai skambančiame gabale. Įdomus radinys ir pliusas ateičiai.

ELEKTRONIKA

Čia tokį įdomų reikalą užtikau klausantiems elektroniką. Yra žmogelis turintis savo leidybinę kompaniją ir stumiantis į pasaulį va tokio va žanro compilationsus ir panašų reikalą. VIsai jėga. Ir tą jis daro jau gerus 20 metų. Va nuoroda:
https://din.org.uk/
Čia dar iš tos pačios leidybinės kompanijos. Veža belekaip.
Daft Punk – Revolution 909. Disco House.
Mačiau youtube klipuką, kuris padėjo šiek tiek susigaudyt elektronikos stiliuose ir žanruose. Šitas buvo prie techno.
Kažakas parodė. Ir prisiminiau kad kažkur girdėjau. Va taip ir klausom muzikos “kažkur“.

BRAIN SOUP

Pirma užtaikiau ant autoriaus – Philip Glass. Žmogus pasižymėjęs daugelyje muzikinių ieškojimų. Atradęs žmogų susiradau jo geriausiai vertinamus darbus – vienas iš tokių – “Koyaanisqatsi“ garso takelis. Tai yra 1982 metų filmas apie pasaulį. Sakyčiau pirmas garsus dokumentikų “Baraka“ ir pan. pradininkas. Vertas dėmėsio tiek filmas (yra youtube), tiek garso takelis (yra spotify), tiek autorius.
Šitas ne iš dokumentinio filmo, bet manau tiktų tokiam.
Afrikos, latino ir jazz syvais persunktas albumas apie moteris.
Biškutis modernaus džiaziuko.
Senas ir gan kosminis reikalas iš post-rock pasaulio.

ROCK

Keistokas gabaliukas. Aiškiai jaučiama 50ųjų rokenrolo įtaka, bet pridėta šiuolaikinio triukšmo ir balagano. Viskas atrodo belekaip ir spalvota. Kaip Kusturicos filmai.
Rokenrolinė daina apie meiles. Nesvarbu kokios jos būna.
Merginų pankroko grupės yra jėga.
Turiu prisipažint, kad rašau ką tik pakilęs iš lovos ir tiesiog nėra minčių apibūdint gerus gabalus. Na ir žinoma – čia geras roko gabalas.
Cool poprock. Panašu į Sum41 ar panašius bajerius. Tiesiog smagu klausyt.

LOUD ROCK

Buvo periodas gyvenime kai gatvėm vaikščiojau ausinėse pasileidęs He is Legend ir buvo kaifas. Naujas gabalas niekuo neatsilieka.
Atsimenat tą šnypštimą kai įjungi teliką ir nėra pagautos programos ar neveikia antena. Šis gabalas – tarsi pirmas dalykas ką išgirsti išlindęs iš teliko šnypštimo, bet dar nepagauni švarių garsų.
Manau visi esam patyrę tą baimės ir pykčio jausmą kai eini pro kokią transformatorinę vėlai vakare ir ten trinasi krūva marozų. Eidamas išsirenki kuris čia jų vadas, kad reikalui esant nereiktų ieškot taikinio… Tokioms akimirkoms geras garso takelis – Uniform – The Walk.
Gabalas geras, grupė gera… Bet yra vienas liūdnas dalykas. Niekada jų nebepamatysim gyvai…
Industrinis metalas turi savyje kažką žavingo.
Šitas gabalas yra kažkas iš kito pasaulio. Čia yra visko pabaigos soundtrackas, kai mūsų realybės sienas sudrąsko ilgi ir aštrūs demonų pirštai… ir galiausiai lieka tik pušų ošimas ir tyla.