Muzikos skardinė vol. 97

Sveikučiai. Ilgokai užtrukau su šiuo įrašu. Žinot kaip būna – daug reikalų, daug darbų, gimė vaikas, mažai laiko… Na kaip ten bebūtų reikia judėt link to magiškojo 100 įrašo. Šiandien turiu per du mėnėsius prisikaupusių labai skirtingų dalykų – todėl siūlau išbandyt viską kiek tik pajėgiat: futuristinę Grimes, retro Japanese city pop, klasikinius britus, depešų ar type’ų įtakos rezultatus, doomo sūnus, red dead ašaras, emocingą elektroniką, auksinį džiazą, piktą panką ir metalines gitaras. Gero klausymo visiems.

Pradėkim nuo to, kad Grimes yra maža didelė Kūrėja iš didžiosios raidės. Muzika, žodžiai, idėja ir balsas jos. Klausytis Grimes – tai lyg pasinert į plaukiantį futuristinį elektrinį pasaulį. Kalbant apie futuristinius dalykus – šitą gabalą išgirdau per mano laukiamo “grajaus“ Cyberpunk2077 muzikos pristatymą. Taip pat girdėjau per Opusą bedžiaunant skalbinius…
Kartais youtubėj tyčia-netyčia spusteli ant kokio nekalto video ir žiūrėk tau jau meta video pasiūlymus, apie kuriuos anksčiau net nepagalvojai. Viena iš tokių kelionių mane atvedė iki 70-80 ųjų Japonijos city pop skambesio… ir My God kaip gerai skamba šita muzika . Čia įmetu man labiausiai įstrigusį gabaliuką. Skambesys klasikinis ir šviežias tuo pačiu metu.
Turiu gyvenime nedidelį tikslą: perklausyt geriausius albumus/kūrinius, kuriuos pagamino civilizacija. Apsėstas šitos minties exelyje pasidariau turbo sąrašą (apie 4k albumų) ir klausau jį po truputuką kai yra nuotaika. Vienos iš tokių perklausų metu užtikau Kinksų (taip tų pačių, kur sako you really got me) dainelę. Nežinau kas yra Shangri La, bet iš muzikos jaučiu kad tai mano ir tavo asmeninis Everestas į kurį taip trokštam užkopt.
Kai Depeche Mode nebedaro savo tamsios pop-elektronikos… Labai norisi to naktinio garso ir tamsumos. Čia jums pristatau labai naktinį gabalą, tinkamą garsiai pasileist mašinoj kai važiuoji kokią 02.00 ryto namo.
Čia berods yra Micko Jaggerio ex mergina. Ją daug kas nuvertino kaip tiesiog gražią lėlytę, bet ji šaunuolė nepasidavė ir paleido į mūsų ausis superinį albumą. Jo geriausiu gabalu ir siūlau pasimėgaut.
Gabaliukas skirtas tiems, kurie žaidė Red Dead Redemption 2 ir pabaigoje braukė ašarą. “I stand unshaken amidst crash of worlds.“ Linkiu kiekvienam stovėt stipriai ant savo vertybių kai pasaulis atrodo lūžta aplinkui jus.

ELECTRONICA

Kūrinys, kuris puikiai tinka rytams kai reikia atsikelt 06.00 ir eit darytis kavos bei pasimokyt. Puikus startas naujoms dienoms.
Legendinis ambient kūrinys. Laisvas, lėtas ir maloniai nostalgiškas kai prisimeni geriausias ir šilčiausias vaikystės dienas.
Nu o daba surimtėjam ir būnam labai supykę. Ir tą pyktį ištrepsim garsiai šaukdami.
Kai pradeda atsibost tvarkingi dalykai – reikia įsijungt va tokios elektronikos. Juokinga, išprotėjus ir biškutuką pikta.
Pradžioj įrašo minėjau apie youtubo siūlomus video ir malonius atradimus. Dar vienas pavyzdys Belgų DJ Amelie Lens, kuri tuo pačiu yra modelis. Bet mane labiau žavi jos techno gabalai. Pikti ir naktiniai.
Šitą parodė žmonos sesuo. Tuo metu reagavau kaip ir visi, kai jiems kas rodo mėgstamus video “just smile and nod“. Bet po kurio laiko pasamonėje jie vis tiek išlenda. Šitą būtina žiūrėt – klausyt su klipu (ir paskui paleist per kokį balių kai liaudis nori byto).

BRAIN SOUP

Keistas bičas. Geriau negooglinkit kaip jis “atrodo“. Geriau paklausyt tamsumos muzikos.
Svajingieji islandai ir jų kūrinukas poilsiui.. ar knygos skaitymui.
Atsimenu žiūrėjau Ocean’s 11 ir filmo pabaigoj labai gerai suskambėjo Claude DeBussy kūrinukas. Nuo tada ir gimė mano meilė va tokiem va pragrojimam… kai žiūri į besiskirstnačius žmones ir jautiesi nuveikęs kažką didingo.
Jazzas iš džiazo aukso amžiaus. Manau reiktų nusitekiti, kad jo mano muzikos siūlymuose atsiras dažniau.

ROCK

Klasikinis rokas geriausioj formoj. Daug instrumentų, gera ir įsimintina melodija… nu ir žinoma puikiai skamba kai prasuki kaip vinilą.
Šitą radau savo “all time best“ paieškose. 80ųjų italijos pankrokas. Garso kokybė kaip Foje pirmųjų dainų, bet kažkokio post-punk žavesio turi. (ir kas yra tiems italams su grupių pavadinimais?…. CCCP… paskui devilstone buvo soviet soviet (SS))
Buvo gera shame išgirst gyvai. Girdėjau antrą albumą baigė įrašinėt. Čia ponai ponios yra tikras anglijos garsas ir šiuolaikinis punk kvapas. Vyrukai atrodo kaip statistinis anglas – tvarkingai pasirengę, normaliom šukuosenom ir prislėgti rūpesčių (ir dėl to garsiai šaukia).
Da best. Simply da best. Fuzzo tonas, greitis, balsas, ritmas.. 1000mods… labai jūsų laukiu grįžtant į Marijos žemelę.
Šitą radau beieškodamas kažko panašaus į jaunus ir piktus shame. man atrodo radau.

LOUD ROCK

Labai geras heavy rock kūrinukas. Man kiek kvepia teisinga Type O Negative įtaka, kas yra labai geras dalykas.
Kartais nereikia brutlaios muzikos piktai žinutei perduoti. Kartais užtenka kraujo dušo.
Jei šita liaudis ne Doomo tėvai (kas buvo Black Sabbath) tai jie tikrai yra daug pasiekę sūnūs. Jei reiktų kam rekomenduot labai gerą Doom reikalą – Candlemass 2019 metų albumas yra ta kryptis, kuria turėtume eiti.
Labai labai xoxoxox. Savo dūšia – čia veidą lydantis raw tharsh metal. Kvepia alkoholiu, dulkėtais rūsio kilimais, prakaitu ir piktais kaimynais, kurie prašo pritylinti muziką.
Lord Mantis man užstrigo nuo pat Death Mask albumo. Jau girdėjau, kad jie išsiskyrė, o bet tačiau štai 2019 metais sulaukiau dar vieno albumo. Piktas, sunkus, purvinas… koks ir turi būti Lord Mantis reikalas.