Muzikos skardinė 101

Laba diena visiems. Manau nereikia sustoti ties 100 įrašų ir galima padaryti dar daugiau… kol užteks paspausti knopkę ir paleisti kaip radiją.
Šiandien turiu didelę makalynę: Grimes, Mac Miller, Run The Jewels, 1994 reivas, Cyberpunk, pikto džiazo, Bambara, seno roko ir pragariško metalo. Gero klausymo ir gerų atradimų 🙂

RADIO FRIENDLY

Labai cool gabaliukas tinkamas šokt su kaukėm ant veido. Pagaliau galim normaliai cosplayint Mortal Kombat veikėjus. (beje pradžioj yra užblurrinta Sun Tzu – Art of War knyga).
Brownout – malonaus ir šilto funk groovo skleidėjai. Netyčia Bandcamp užtikta grupė ir jų Berlyno sesijų albumėlis. Labai tinka pasileisti fone tingų 7dienio rytą.
Deja šito žmogaus nebėra gyvųjų tarpe. Ir gaila, kad atradau jį per vėlai. Sakyčiau visas albumas yra labai geras: šiltos ir jaukios dainos, norisi sukti vis iš naujo.
Keistokas ir labai apgalvotas albumas. Paklausius jį norisi pakreipti galvą į šoną kaip kokiam mažam šuniukui. Bet nepaisant to – norisi rašyti labai aukštą pažymį.
Maža detalė… Šitas projektas yra sukurtas sunkiojo metalo grupės Behemoth lyderio Adam Darski. Tik tiek.
Mano galva Run the Jewels albumas RTJ4 yra pretendentas tapti vienu geriausių metų albumų.. ir ne tik hiphopo kategorijoj. Visas albumas nuo pirmųjų natų turi užkabinantį bytą, super lyricsus (tikria verta paskaityt atsidarius internete).

ELECTRONICA

Mane visada traukė šilta, šokiams netinaknti elektronika. Šis gabaliukas turėtų patikti pažįstantiems Jon Hopkins 2011 metų albumą Immunity
Be didesnių komentarų. Tiesiog maloniai susiklausantis gabalas su daug byp ir boop.
Man ne viskas limpa iš Nicolas Jaar projektų. O bet tačiau yra tokių gabaliukų, kurių nebeišeina nukrapštyt nuo savo smegenų.
Šis tas linksmesnio. Oldschoolinis 1994 metų reivas. Šitą pirmą kartą išgirdau žiūrėdamas Lewis Capaldi nužengimą į sceną kažkokiame britų feste – grojo kaip intro į koncą. Pasikapsčiau daugiau ir štai prašau. Sukurta olando, nežinia kaip bet labai prikibo škotijoje (labai daug komentarų, kad čia yra praktiškai jų nacionalinis himnas). Ai ir bass drum garsas yra sniego gniūžtė metama į duris.
Buvau vienu metu sėdęs ant Synthwave adatos. O dabar kaip ir su tikrais narkotikais – perlipau ant šio to sunkesnio – Cyberpunk.

BRAIN SOUP

Senas geras džiaziukas jaukiam vakarui su vyno taure apsimetant, kad esi geresnis nei iš tikrųjų.
Šio gabaliuko pajautimui reikia bent poros perklausų. Kas pradžioj atrodo nesuderinamos besikeičiančios poliritmikos linijos – galiausiai sustoja į savo vietas ir palieka klausytoją paprotingėjusį bent 0.5 proc.
Unikalus vyriškas/moteriškas balsas ir kūrinys sukonstruotas vien tik iš to.
Kūrinukas itin tinkantis niūriai apsiniaukusiai nakčiai. Tokia nuotaika persismelkai iki pat kepenų.
Pavadinimas “piktasis“ čia labai limpa. Džiazas. Chaotiškas ir su struktūra vienu metu. Kai jaučiu pyktį – vyksta kažkas panašaus mano organizme.

ROCK

Šiuolaikinis bliuzroko albumas. Nori nenori bet klausant galvoje iškyla niūrokos gyvenimo istorijos miražas, kurią pateikia cigaretę įsikandęs prieblandoje dainuojantis jaunuolis.
Post-punkinis lengvas kūrinukas. Kažkodėl pagalvoju apie laimingus Joy Division.
Labai trippy reikalas. Šitie vyrukai 2018 metais sugebėjo įrašyti 5 albumus.. ir visi skirtingi savo žanru. Jėgelė.
O vat noriu prisimint šiek tiek klasikos. Supertramp labai nebloga grupė būtent šiam procesui.
Oldschoolinis garsas, kiek primena jei Black Sabbath turėtų dukrą.

LOUD ROCK

Man ašara rieda skruostu, kad praleidau Poppy I Disagree albumo pasirodymą. Mergina sugeba suplakti Pop, Trap, Nu Metal ir Electroniką į vieną normalią visumą. Truputį primena Babymetal su žanrų lankstymu, bet mano manymu Poppy tas gaunasi daug geriau. Labai laukiu koncerto netoli Lietuvos.
Atrodo senukai, bet duoda gerai. Kažkas tarp stoner ir doom metalo.
Vengrų blackučio grupė maišanti folko elemntus į metalą. Labai cool reikalas.
Labai piktas metalo, elektronikos ir dar kažko keisto derinys. Labai jėga ir visas albumas beje – tarsi kelionė per pragaro ratus geležiniame narve.
Internetuose ir žurnaluose skaitau, kad black metalo esmė yra savo garsu šokiruoti klausytoją. Šis garsas turi būti toks šaltas ir nemalonus, kad atbaidytų visus “netikinčius“. Šiandien šio žanro muzika yra dažnai švari ir suprantama… tik ne čia. Čia yra grynas piktas chaosas su nedideliais headbanginimo etapais, kuriuos pradedi itin vertinti. Manau radau savo naują simpatiją tamsiausiame muzikos kampelyje.